3

Sala do ćwiczeń w Janowicach

Na uczestnictwo w kulturze warto dzisiaj spojrzeć nieco szerzej.

Kultura wysoka, rozumiana jako literatura, architektura czy ogólnie pojmowana sztuka, pozwoliła powstać i trwać przez wieki największym w dziejach cywilizacjom.

Jednak współcześnie jedną z bardzo ważnych cech społeczeństw wysoko rozwiniętych jest świadomy udział w kulturze fizycznej. To nie fanaberia, moda, próżność ani nadmiar wolnego czasu skłaniają do uprawiania jakiegokolwiek sportu, ale zdrowy rozsądek.

Każdy rozumie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. O wiele przyjemniej jest dozować sobie ruch, zestawy ćwiczeń oraz rekreację na własnych warunkach, w dogodnym dla siebie czasie, niż narzekania w poczekalni do lekarza czy takie bądź inne zestawy leków proponowane przez medycynę akademicką, która często i tak jest bezsilna wobec braku odpowiedniej profilaktyki.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pomocy i życzliwości radnego gminnego – Pana Dariusza Niewoli oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Janowicach, miejscowa nieformalna grupa usportowionych pań zyskała piękną salę do ćwiczeń w podziemiach szkoły.

Wspólnymi siłami, po trosze własnym sumptem, choć głównie ze środków gminnych, możliwe stało się wyremontowanie pomieszczenia, położenie nowej nawierzchni podłogowej oraz zakupienie bieżni i urządzeń treningowych.

Nieformalna dotąd grupa działa bardzo prężnie i systematycznie powiększa się, czego najlepszym dowodem jest rosnąca frekwencja na zajęciach fitness, odbywających się w nowej sali regularnie raz w tygodniu, prowadzonych przez profesjonalną instruktorkę – Panią Katarzynę Kojder.

Z pomieszczenia i sprzętu sportowego mogą korzystać wszyscy zainteresowani, o dogodnej dla siebie porze, do czego gorąco zachęcamy, zaś wszystkim wspierającym naszą lokalną inicjatywę serdecznie dziękujemy.

1

3

2